Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Xbox 360 - DLC kurulumu (Xbox Live ile/Skyrim içinde geçerlidir)
#1
Bu yazımızda Xbox'a DLC kurmayı öğreneceğiz. Bu her oyun için geçerli,ancak oyunların DLC'leri çok eski olduğu için kalkabilir. Ya da bulunduğunuz bölgeye göre erişemeyebilirsiniz. Hepsini teker teker ele alacağız.

Altın Kurallar:

1.Altın Kural:Kesinlikle oyuncu bölgeniz USA olsun.
> Microsoft Amerika merkezli bir kuruluştur. Bu nedenle yaptığı bütün şeyler her halükarda ABD için geçerlidir. DLC'lere erişim de dahil. Xbox profilinizi USA yapmak ayrıca Dashboard'da size sesle kontrol sağlar. Diğer özelliklerden bahsetmiyorum bile. Bu nedenle kesinlikle Amerika'da yaşarmış gibi davranın.Menü İngilizce olacak ancak bazı şeyler hala Türkçe. Sıkıntı yaşamazsınız.

original.jpg
Dashboard'ınız buna dönecek. İngilizce olacak ancak siz Türkiye'den USA bölgesine geçtiğiniz için bazı şeyler Türkçe kalacak. Ve elinizde "XBOX" deyince sesle kontrol paneli bulunacak.

2.Altın Kural:Kesinlikle bir diğer hesaba sahip olun. (Türkiye bölgesi adı altında)
>Türkiye bölgesi olan,bir diğer Microsoft hesabınızla hesap açın. İşinize yarayacaktır. Yaramasa bile elinizin altında bulunmalı,sıkıntı olduğunda yardımcı olunabilmesi için.

3.Altın Kural:Elinizden geldiğince KK ile alışveriş yapın.
> Microsoft Puanlarını KK'den almanız bölge konusunda bir sıkıntı yaşamamanızı sağlayacaktır. Çünkü kodlu olanlar ülkeye özeldir ve Türkiye kodunu USA bölgeli hesapta kullanamazsınız. Bunlara değineceğiz.

Şimdi altın kurallar bittiğine göre çok basit olan satın alma/indirme işlemine başlayacağız.

1.Xbox Dashboard'ında Bing sekmesi adı altında istediğiniz oyunun adını yazın.
Altın kurallarda da dediğim gibi USA hesabı ile her DLC ve kişiselleştirme eşyası sizi bekliyor olacak. Ancak Türkiye hesabında, Skyrim'de DG ve HF'yi indiremiyoruz. Sadece Dragonborn DLC erişime açık. Bu nedenle USA hesabınıza geçmek çok iyi olacak. Geçmeyi yazının sonlarında anlattım.


2.Oyunun/DLC'nin üzerine gelin ve satın alma seçeneklerini seçin.
DLC'yi Microsoft puanlarınızla satın alın.


3.İndirmeyi başlatın.
İndirme bitince o kendisi ayarlayacaktır.

Not:Ancak şunu da yeni kullanıcılara söyleyeyim,aldıklarınız hiç bir yere gitmiyor. Ayarlar/Settings->Hesap/Account->İndirme Geçmişi/Download History. Buraya giderek bütün geçmiş indirmelerinizi yeniden indirebilirsiniz. Arkadaşlarınızın Xbox'u dahil.

DLC indi tebrikler. Sıkıntı olursa PM yoluyla bana ulaşın. Hemen size şunu da göstereyim:

Bölge değiştirme:Bölgenizi şöyle değiştirebiliyorsunuz, http://www.xbox.com/tr-TR adresine giderek "Oturum Aç" a basın. Oturumu açın. Yukarıda My Account/Hesabım'a girin ve bölge değiştir/Change Region'a basın. Sonrası size kalmış nereyi istiyorsanız orayı seçin. XBox'tanda yapılıyor ama internetteki daha kolay tabii.

Ben Microsoft Puanlarımı kod ile alıyorum. USA DLC'lerini nasıl indiririm?

Bu biraz uzun maalesef. Ancak yolu şu kullanabilirsiniz: (uzun olduğunu yine hatırlatayım.)

2.Altın Kural'da belirttiğim gibi diğer Türkçe bölgeli hesabınızdan kodunuzu girin. Sonra ondan da bölge değiştirin. Xbox'a o profili indirin ve ardından DLC'yi de indirin. Xbox'unuzda inik olan bir veri hesap ayırmaz. Önemli olan indirmektir. DLC'yi alın ve kesinlikle indirin. İndirme geçmişinize kaydedilecek. Ve kaydedilmesi,sonradan hesabı Türkçe yapınca içerik gitse bile Geçmiş'ten yeniden indirmeyi sağlayacak. Tabii kod kullanıyorsanız 3 ayda bir yeni bir kod girebilirsiniz. Ancak yeni hesap açarak hemen kısaltabilirsiniz. Bu konu biraz karmaşık.

Herhangi bir sorununuz olduğunda PM atmaktan lütfen çekinmeyin. En kısa sürede cevap vereceğim.


#2
Güzel.
#3
Rehberin konusu yenilenmiş ve legal bir biçimde ipuçlarıyla ayrıntılı kuruluma dönüştürülmüştür.
#4
Ne illegal sorunu varmış. Bir daha sokmam tövbe.
#5
Sana itafen değildi yanlış anlama lütfen Cheesy
#6
Bu Xbox bir çeşit ateri değil mi?
#7
(17.08.2013, Saat: 14:25)bonty48 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu Xbox bir çeşit ateri değil mi?
Evet, PlayStation gibi bu da başka çeşit birşey. Hatta bazen sırf Xbox için veya PS için çok güzel oyunlar çıkıyor. Deli oluyorum.  3Smile "Last of Us" gibi mesela...  3Smile
#8
Bunun kasetleri nerede satılıyor? Eskiden çarşıda ateri satarlardı bundan hiç göremedim.
#9
(17.08.2013, Saat: 14:31)bonty48 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunun kasetleri nerede satılıyor? Eskiden çarşıda ateri satarlardı bundan hiç göremedim.
MediaMarkt gibi marketlerde veya D&R'da falan olabilir. Açıkçası hiçbir fikrim yok. Xbox kullanmıyorum.  Sad
#10
Xbox'ın atariden tek farki bir kasette bir milyon değil sadece bir oyun olması.. Yani atari bin basar. Smile
#11
(17.08.2013, Saat: 19:22)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Xbox'ın atariden tek farki bir kasette bir milyon değil sadece bir oyun olması.. Yani atari bin basar. Smile
Ateride Skyrim oynayamıyorsun ama...  :bye
#12
(17.08.2013, Saat: 19:42)WhiteShadow link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ateride Skyrim oynayamıyorsun ama...  :bye

Contra yetmiyor mu?  Cheesy
#13
Xbox 360 Playstation 3 ile aynı jenerasyonda olan,ama çoğu Playstation oyuncusunun bile kabul ettiği üzere Playstation'dan biraz daha iyi. Playstation'u olup Xbox'a hayran kalan çok arkadaşım var. İnternet,sosyal ortam Xbox'ta bayağı gelişik live sağolsun. Kinect diye bir şey var sesli komutları,hareketlerimizi algılayabiliyor. PS3'de Eye diye bir şey var ama Kinect'in yanına yaklaşacak gibi değil o da pek. Xbox Microsoft'un,gayet güvenilir. Ben bolca kredi kartı verdim mesela hiç sıkıntı çekmedim. Oyunları biraz daha pahalı PC'den ama PS3 ile aynı yani bir konsol fiyatında. Halo diye bir seri var Xbox'a özel,hatta Xbox'un Xbox olmasını sağlayan şey neredeyse,ilk oyunu diye biliyorum,o süper bir oyun. Ayrıca Xbox One çıkıyor artık,onun Kinect'i mükemmel derecede hassas ve mükemmel,kalp atışlarınızı falan algılayabiliyor o derece. 6 kişinin hareketlerini aynı anda hızlıca algılayıp oyuna saliselerde aktarmak her kameranın harcı değil. PS4 ile donanım olarak neredeyse hiçbir fark olmayacak,var biraz ama hiç anlaşılmıyor çoğu testini izledim. ESO falan da Xbox One'a gelecek. PS 3 ve ardılı 4,genelde daha çok "oyun" konsolu ama Xbox,bir oyun konsolunun gerektiği her şeyi eksiksiz yaparken mükemmel multimedya seçenekleri de sunuyor. Mesela ben bir basketbol oynarken sadece sesimle o haftaki bütün kadroları,maçları,saatleri öğrenebileceksem,hatta ben oyun oynarken babam televizyon izleyebilecekse bence o konsol amacına ulaşmıştır. Oyunları dediğim gibi çok pahalı değil. Konsol alacaklar PS3 ile Xbox 360 arasında kalırlarsa Xbox'a balıklama atlasınlar,bende ikisi de var ama Playstation'u rafa kaldırdım satmayı falan geçen aklımdan geçirdim o derece.. Umarım anlatabilmişimdir  Cheesy
#14
(17.08.2013, Saat: 23:02)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Umarım anlatabilmişimdir  Cheesy
Bu kadar sıkıcı ve uzun bir yazı okuduğum için xbox'dan nefret ettim oyunları 9999999 tane değil bir tane olduğu için nefret ettim sesli komutlar muhtemelen ingilizce olduğu için nefret ettim contra'yı oynayamadığım için nefret ettim elimde halo'nun maketlerinden epeyi olduğu için nefret ettim konsoldan oynarken bir yandan babamın televizyonu dikkatimi dağıtacak olduğundan nefret ettim oyunlarının pahalı olmasından nefret ettim skyrim'in xbox sürümüne mod yükleyememizden (En azından çoğu modu) nefret ettim Esbern'in pc sürümünde sessizken xbox'da sesli  olmasından nefret ettim. Kısaca Xbox'ı sevmedim.
#15
Sevmek zorunda değilsin ? Bilgi istedin bende bilgi verdim vazifem dolayısıyla. Bir konuyu açıyorsan o konuya ait soruları yanıtlamalısın,bu işin usülü bence bu ve bende yanıtladım. Sevmemek sana kalmış ..