Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Yeni Ev Sistemi Açıklandı
#1
[Resim: housing.jpg]


Uzun süredir beklenen ve haber alamadığımız Ev Sisteminin 4 Şubat 2017'de geleceği açıklandı, PTS'e ise Ocakta gelecek. Güncelleme ücretsiz olacak. Genel bilgiler şu şekilde;

Yaklaşık 40 civarında farklı ev tasarımı olacak. İlaveten 2000 tane dekorasyon ve mobilya craftlayıp evinizi süsleyebileceksiniz. Aşağıdaki videoda göreceğiniz tüm dekorasyon malzemelerini sizin yapmanız mümkün olacak. Kısaca elder scrolls içinde sims oyununa hazır olun Smile

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4fu54rmSDsc[/youtube]


EV SATIN ALMAK

Sistem şöyle işleyecek, ilk olarak eğitim görevini tamamladıktan sonra oyun size handa bir oda verecek. Ardından çeşitli evler satın alabileceksiniz. Evlerin mimarisi oyundaki 10 ırka göre dizayn edilmiş durumda. Karakterinizin ırkı veya ittifakını gözetmeksizin istediğiniz evi alabilirsiniz. Sadece İmperiyal tarzı evler hariç. Bu ırkın evlerine Imperial Digital Edition paketi olanlar erişebiliyor. İşin güzel yanı bu evler oyunun ana haritalarında yer alacak. DLC ler ile gelen haritalarda ev bulunmuyor. Tek ev yetmezse de birden fazla ev almanız mümkün. Ve aldığınız tüm evler hesap çapında geçerli. Tıpkı şampiyon puanları gibi, karaktere özel değil.


Peki evleri nasıl alacağız? Eğitim görevinden sonra içi boş olan evleri oyun altınıyla alabileceksiniz. Aynı zamanda crown ile de alınabilecek. Ve crown store da hazır döşenmiş ev seçeneğini seçerseniz evinizi döşemekle uğraşmayacaksınız. Doğal olarak sadece crown store'a özel evler de bulunacak.
Bir bölgedeki evi almak istiyorsanız belirli bir achievement'i tamamlamanız gerekiyor. Ondan sonra o bölgedeki evi satın alabileceksiniz.


MOBİLYA VE DEKORASYON

Binlerce mobilya seçeneği ile evlerin iç dizaynının tamamen birbirlerinden farklı olacağını söylemek mümkün. Yeni Housing Editor ile ürettiğiniz eşyaları istediğiniz yere koyabileceksiniz. Hayal gücünüzün yettiği şekilde tasarlamak sizin elinizde! Masa, sandalye, dolap, yatak gibi ağır eşyaları yerleştirdikten sonra bunların üzerine kitap, tabak, çanak, vazo ve sayamadığımız iki bin küsur kadar eşya ile doldurabilirsiniz. Bretonlara ait bir şato alıp içini Khajiit usulü döşeyip arkadaşlarınızla skooma partisi verebilirsiniz!

Eşyalar mevcut crafting skilleriyle üretebilir, başka oyuncularla ticaretini yapabilir, npc vendorlardan satın alabilir veya crown storedan alabilirsiniz.
Dungeonlarda kazandığınız monster helmetleri sergilemeniz de mümkün olacak. Achievementlerde şuanda mevcut renk ve title yanında eşya da eklenecek. Oyundaki bir vendor özel eşyalar satacak ve ilgili achievementi yerine getirdiğinizde o eşyayı satın alıp kullanabileceksiniz. Tabi fiyatı biraz tuzlu olacak Smile

[Resim: b7de2d19618613389b2c28554c18d9dd.png?_ga...1478127331]

Belki de en güzel olay ise evinize hayvan, atınız için ahır, kombat tahtası, crafting masası koyabilecek olmanız. Kombat tahtası doğru duydunuz. Yeni yaptığınız buildiniz ile burada dps testi vs yapabilmeniz mümkün. Oyundaki lorebeard lara özel Büyücüler Kolejinden satın alabildiğiniz lorebook seti de evinize yerleştirebileceksiniz.
Geri kalan ince detaylar;
  • Evlerde instance özelliği mevcut. Yani bir eve birden fazla kişi sahip olabiliyor ve birbirlerini görmüyor. Ev satıldı kaçırdım diye üzülmenize gerek yok.
  • Ürettiğiniz mobilyaları başka oyunculara satabilirsiniz.
  • Evleri satın almadan önce eşyalı veya eşyasız olarak önizleyebileceksiniz.
  • Arkadaşlarınız sizin evlerinizi ziyaret edebilecek.
  • Eğer arkadaşınıza güveniyorsanız onlara özel izin verebileceksiniz. Böylece evdeki eşyaların yerlerini değiştirebilirler. Fakat yeni eşya ekleyip mevcut olanları kaldırmaları mümkün olmayacak.
  • Haritayı açtığınızda evinize fast travel yapabileceksiniz.
  • Evler tamamen güvenli, herhangi bir soygun olayı yaşanmayacak. Yan binadaki Khajiitten korkmanıza gerek yok.
  • 40 kadar ev ile 2000 civarında dekorasyon malzemesi olacak.
  • Evdeki sandıklar tamamen görsel amaçlı. Ne yazık ki herhangi bir depo amacı taşımıyor.
#2
Sırf bu yüzden bir süre oynayabilirim, ilk oynadığımda sürekli koşturmaktan sıkılmıştım Smile Ev yapmayı çok severim.
#3
Videodaki Khajit direk Skooma laboratuvarı kurmuş Cheesy
#4
Öğrenci evi yapın da yatıya gelelim. Smile
#5
Söylemesi ayıptır 4m gold var bankada. Eğer varsa devasa bir Breton tarzı şato alıp içini lorebooklarla donatacağım.  Leach Şuan ağzımın suyu akıyor, patch gelse de ev yapsak.
#6
(07.12.2016, Saat: 10:26)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Söylemesi ayıptır 4m gold var bankada. Eğer varsa devasa bir Breton tarzı şato alıp içini lorebooklarla donatacağım.  Leach Şuan ağzımın suyu akıyor, patch gelse de ev yapsak.

Ben de para biriktiriyorum bu muhabbet için . Ben de bir Dunmer malikanesi alayım da içini Argonian kölelerle doldurayım diyordum  Leach (bkz. Lusty Argonian Maid)
#7
(07.12.2016, Saat: 10:33)LiofaTR link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de para biriktiriyorum bu muhabbet için . Ben de bir Dunmer malikanesi alayım da içini Argonian kölelerle doldurayım diyordum  Leach (bkz. Lusty Argonian Maid)
[spoiler][Resim: 00aeff9dbe014be82295dcf08ba1b93b.jpg][/spoiler]
Töbe bismillah D::  Nasıl bir zevk anlamadım ki  Shocked
#8
param olsa da ben alsaam..
#9
Bi odada bana açarsın artık merdo misafirliğe geldikçe arada takılırım Cheesy
#10
Şu oyunu şeytan tekrar indir diyor 12 aylık preimum al diyor ama beni okul korkutuyor. Aah be ahh..
#11
Muhteşem bir güncelleme.
#12
Bir tek ben beğenmedim sanırım. Tamam kulağa çok hoş geliyor da, amacımız acımasız bir şekilde "Lucille" gibi adam öldürmek ama biz ev tasarım dekor yapmaya çalışıyoruz. Oyunlar gerçekten ilginç bir hâl almaya başladı. Sims oynayalım o zaman. Cheesy
#13
Yalnız sandıklar fonksiyonel değilmiş şimdi dikkatimi çekti Sad
#14
Videoyu izlemedim. Aklıma gelen ilk soru: Hiç mi çağ atlamadı bu Elder Scrolls oyunları?
Hiç bir oyunda millet ondan kurtulamıyor: Sweet Roll  Big Grin
#15
bütün msa itemlerini kırdım sarı giyilen her itemide kırdım oyunu bıraktım 20 gün önce böyle yapıp özleyince oyunu güzel oluyor yeni pc alınca indirip kurarım belki tekrar