Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Yeşil Süvari - Kitap Tanıtımı
#1
Merhaba arkadaşlar. Smile Size şimdi Yeşil Süvari serisini tanıtmak istiyorum. Yazar, Kristen Britain. Benim en sevdiğim kitaplardan biridir. Serinin şu ana kadarki kitapları dört tane fakat sadece ilk kitabı Türkçe'ye çevrildi. İki tane yayın evi ilk kitabı farklı kapaklarla çevirdi. En son, "7. Kapı" adlı bir yayın evi bütün seriyi çevireceğini söylemişti fakat daha bilgi yok. Belki görmüşsünüzdür, "Ölüm Oyunu" diye bir kitap da var. İşte o kitap benim bahsedeceğim serinin ilk kitabı olan "Yeşil Süvari" ile aynıdır. Aralarında adları dışında hiçbir fark yoktur. Bir de, öyle kapağına bakıp falan aldanmayın, 559 sayfa. Cheesy

İçeriği GösterÖlüm Oyunu:

Yeşil Süvari

İçeriği GösterYeşil Süvari - 7. Kapı Yayınevi:

İçeriği GösterYeşil Süvari - Kalipso Yayınevi:

İçeriği GösterGreen Rider:

İçeriği GösterGreen Rider - İngiltere:

Karigan G’ladheon, başını büyük derde sokan bir okul kavgasından sonra eve doğru çıktığı uzun yolculuğu sırasında Yeşim Pelerin denen sık ormanlıkta geleceğiyle ilgili endişelerine boğulmuş bir halde yürürken, aniden çalıların arasından çılgın gibi dörtnala fırlayan bir atla karşılaşır; atın binicisi iki siyah okla sırtından vurulmuştur ve eyerde zorlukla oturabilmektedir. Genç adam ormanın içinden geçen toprak yolda son nefesini vermeden önce, Karigan’a kendisinin kralın Yeşil Süvari olarak bilinen efsanevi habercilerinden biri olduğunu ve Kral Süvari olarak bilinen efsanevi habercilerinden biri olduğunu ve Kral Zachary’ye ulaştırılması gereken, “ölüm-kalım” önemine sahip bir mesaj taşıdığını söyler. Kraigan’dan mesajı krala ulaştırmasını ister ve kesinlikle okumaması için uyarır; genç kız gönülsüz bir şekilde bu görevi kabul ettiğinde, haberci ona kılıcını vererek “ülkesine karşı sevgisi için” görevi yerine getirmeye ant içtirir. Görevinin sembolü olan altın “kanatlı at” rozetini Karigan’a verirken, onu büyük bir tehkileyle ilgili uyarır: “Gölge adama dikkat et…”

First Rider's Call (İlk Süvarinin Çağrısı)

İçeriği GösterFirst Rider's Call:

İçeriği GösterFirst Rider's Call - İngiltere:

Karigan G'Ladheon, Sacoridia Kralının sihirli habercileri olan Yeşil Süvariler'den birisiydi. Gittikçe zayıflayan ve tükenen haberciler ve krallığa gün geçtikçe daha çok yayılan şeytani güçler yüzünden zor durumda kalan Karigan, bin yıldır ölü bir kadın olan İlk Süvari'den yardım alabilmek için zamanın perdelerini aralayabilecek miydi?

The High King's Tomb (Yüce Kralın Lahidi)

İçeriği GösterThe High King's Tomb:

İçeriği GösterThe High King's Tomb - İngiltere:

Blackveil (Karapeçe)

İçeriği GösterBlackveil:

İçeriği GösterBlackveil - İngiltere:

Resimler

İçeriği GösterResimler:
#2
Güzel bir inceleme hzırlamışsın, emeğine sağlık.
Kıtabın konusu nedir ? Ayrıca kurgu yada mitoloji falan mı ?
#3
(13.08.2013, Saat: 00:47)Deadmau link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel bir inceleme hzırlamışsın, emeğine sağlık.
Kıtabın konusu nedir ? Ayrıca kurgu yada mitoloji falan mı ?

Kurgu, konusu Karigan G'ladheon adında bir zengin bir tüccarın kızının başından geçenlenlerle ilgili. Hoş bir kurguya sahip, okunmaya değer bir kitap benim fikrimce. Okuyalı bayağı oldu, bu nedenle pek hatırlayamıyorum, ama kitapta sihir de var.