Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Yüzüklerin Efendisi Kitap Serisinin Dizisi Geliyor!
#1
Evet arkadaşlar, başlıktan da anlaşılacağı üzere bu ayın başlarında ortaya çıkan söylentiler artık kesinlik kazandı. Amazon, Yüzüklerin Efendisi kitap serisinin yayın haklarını satın aldığını duyurdu.


Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisi için herkesin bildiği hikayeye odaklanmak yerine geçmiş dönemlere, kralın dönüşünün çok daha öncesine gidecek. Çok sezonlu bir dizinin yanında önemli karakterlerin yaşamlarını da konu alacak olan spin-off dizilerinin de sözleşme dahilinde olduğunu söyleyebilirim.

Detaylar net değil ancak kesin olan iki şey var:

Yüzüklerin Efendisi kitap serisinin dizisi yapılacak ve dizinin konusu üç kitaptan daha eski dönemde işlenecek.
[+] PhantomDancer isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
#2
Silmarillion'daki hikayeleri işleyeceklerse güzel olabilir.
[+] Darkdeep isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
#3
Silmarillion olursa gerçekten çok iyi olur. Hep başladığım ancak yarıda bıraktığım içerik olarak ağır bir kitaptır kendileri. Dizisi güzel olabilir diye düşünüyorum. Tabii yine kitabını okumak lazım.
#4
2 sayfa kitap okuduktan sonra etrafı önce sayfadaki harfleri.. halen kitabın sayfasına bakmaya devam edersem 3dk sonra kafamı kaldırdığımda komple etrafı bulanık görmeye başlayan biri olarak. İyi olmuş, çıksın izleriz. Kitap okuma huyum/arzum/isteğim üzgünüm ki hiç olmadı. Bir oturuşta kitabın 3 sayfasına erişmek benim için zaferdir. lol.

Daha çok spor sevdalısı, hareketi seven koş hopla zıpla terle adrenalin. Kalbin güp güp güp atsın. Böyle bir çocuktum, bütün gençliğimi de böyle geçirdim. Şuan daha dinginim ama halen böyle kitaplar falan yeşil çayımı 6672 sayfalık romanımı elime alıp okuyayım öyle bir moda giremedim hiç Cheesy ¯\_(ツ)_/¯

Ama kulağıma bir mp3 taksan. Bir şort bir spor ayakkabı. Sen 1,5 , 2 , 3 saat herneyse kesilip yorulup sıkılıyorsan. Ben gece olana aynı devam bıkmadan koşardım. <3 lol.
Yapı, zevk meselesi.
#5
Kitap okumak çok güzel birşeydir. Herkes denemeli.
#6
(14.11.2017, Saat: 10:57)ibodala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 sayfa kitap okuduktan sonra etrafı önce sayfadaki harfleri.. halen kitabın sayfasına bakmaya devam edersem 3dk sonra kafamı kaldırdığımda komple etrafı bulanık görmeye başlayan biri olarak. İyi olmuş, çıksın izleriz. Kitap okuma huyum/arzum/isteğim üzgünüm ki hiç olmadı. Bir oturuşta kitabın 3 sayfasına erişmek benim için zaferdir. lol.

Daha çok spor sevdalısı, hareketi seven koş hopla zıpla terle adrenalin. Kalbin güp güp güp atsın. Böyle bir çocuktum, bütün gençliğimi de böyle geçirdim. Şuan daha dinginim ama halen böyle kitaplar falan yeşil çayımı 6672 sayfalık romanımı elime alıp okuyayım öyle bir moda giremedim hiç Cheesy ¯\_(ツ)_/¯

Ama kulağıma bir mp3 taksan. Bir şort bir spor ayakkabı. Sen 1,5 , 2 , 3 saat herneyse kesilip yorulup sıkılıyorsan. Ben gece olana aynı devam bıkmadan koşardım. <3 lol.
Yapı, zevk meselesi.

Teşekkür ederiz konuyla alakalı anılarını anlattığın için.

Kitap okumayı sevmeyebilirsin, ama küçük görmenin de alemi yok. Kitap okuma eylemi birtakım zorunluluklara bağlanamaz, yeşil çay içip sürekli okuduğu kitabın kapağını paylaşan tumblr kızları gerçek kitap aşığını bağlamaz. Kitap okuyan kişileri eğer böyle stereotip olarak görüyorsan onlardan biri olmaman gayet yerinde bir davranış olmuş. Sonuçta kitap okumak sadece sportif yapıda olmayanlara göre bir özellik, değil mi? Koşmaya devam et.
[+] vatansever isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#7
Niye bu kadar atar yaptın anlamadım. Kötü bir şey yazmadım. Kitap okumak çok güzeldir. Yazınız gelişir. Kelime haznen gelişir. Hayal gücünüz gelişir. Ne mutlu okuyabilene. Ne kötüledim, nede okuyana hakeret ettim. Sadece kendimi anlattım bende bu huy malesef hiç olmadı diye. Neyse ben kaçtım. Konu dağılmasın. bb. Bana yazılarıma falam gıcık olduğundan dolayı böyle atılmış direk saldırgan yazmaya laf sokmaya yönelmiş olabilirsin.

Anca bu kadarı geldi aklıma. Başka sebep göremedim.
Bu forumun ahalisinden bir kaç kişi bana ezelden beri gıcık farkındayım onun.

---
Hani şey gibi bir şey bu.
İçeriği GösterSpoiler:
#8
Yüzüklerin efendisi zamanında geçen ve Erebor önünde olan o savaşları görmeyi isterdim. Belki bir sezonunda da onu yaparlar.
Umarım dizisi filminden daha güzel olur. Çünkü beklentileri karşılayamazsa hayal kırıklığı olur bizim için.
#9
Bütün kutsal kitaplar ve yazılı metinler de dahil olmak üzere bugüne kadar yazılmış en görkemli yaradılış destanlarından biri Silmarillion. Sonsuz bir evrenin, büyük veya küçük tanrıların, yarı tanrıların ve ırkların yaratılışları ile birlikte onlarca epik hikayenin yanı sıra kitapta tasvir eden bazı mekanların da beyaz perdeye aktarılması ne kadar mümkün olabilir? Bunu da düşünmemiz gerekiyor. Bir kere en başından alamazlar. Bana göre buna hiç bir yapımcının, senaristin gücü yetmez. Kitaptan alınıp da olduğu gibi de aktarılmaz. Evrenden bağımsız olmasa bile kitaptan farklı unsurlar mutlaka olacaktır. Eğer olaya doğru noktadan yaklaşıp izleyicilerin beklentilerini karşılayabilirlerse televizyon tarihinin en başarılı dizilerinden biri arasına kesinlikle girer. Diğer türlü zaten kırıştır, çöpe at muhabbeti olur.

Bekleyip göreceğiz. Ben bu projeden umutluyum.
[+] PhantomDancer isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#10
Silmarillion'un hakları halen Tolkien ailesinde. Peter Jackson fiyaskosundan sonra da Christopher Tolkien ölmediği sürece ailenin yeni haklar satacağını zannetmiyorum. Hobbit ve LOTR zamanlarında geçen, Bilbo'nun yazdığı Kırmızı Kitap'ın döneminde hani, gerçek veya uydurma (Shadow of Mordor'da olduğu gibi) konular ele alınabilir. Ki geçmişe gidilecek derken kastettiği bu sanırım, maksimum Hobbit'in geçtiği dönemlere kadar gidecek.
[+] vatansever isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#11
konu hakkında tek yazacağım şey umarım gösteriş olsun diye hikayelerdeki karakterleri seviştirip durmazlar yoksa büyük bir hayran kitlesi tarafından linç edileceklerine eminim
[+] asi1453 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#12
(14.11.2017, Saat: 21:08)asi1453 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: konu hakkında tek yazacağım şey umarım gösteriş olsun diye hikayelerdeki karakterleri seviştirip durmazlar yoksa büyük bir hayran kitlesi tarafından linç edileceklerine eminim

Elf kadın, ork kampına götürülüyor. Orada tutsak olarak zincirleniyor falan. Sapık Japon fantazisi Big Grin  (/)_-'')  
Neyse ayrıntıya girmeyelim.

Walking Dead'te bu beni çok rahatsız etmişti. Zombi filmi, gerilim aksiyon filmimi izliyoruz. Romantik aşk dizisimi belli değil. Afedersin normal, gay, lez, gençi çocuk, yaşlısı, göstermedik çeşit aşk sahnesi bırakmadı adam. İlla 5-6 bölümde bir araya bir tane sıkıştıracak. Hele en fazlası o vali ile sarışının bölümlerinde idi. O ikisinde ipin ucunu kopartmış gitmiş. Bir an bir bölümde kendimi başka sitelerde sandım. Durup tekrar kontrol ettim acaba normal film dizi sitesindemiyim diye. lol.

Bende hiç sevmem böyle alakasız konulardaki filmlerde alakasız ille aşk meşk sex sahnesi sokan yönetmenleri.

Dizinin baş rol erkek karakterini çok beğenirdim. Çok delikanlı adam bulurdum. Öyle önüne gelenle ilişki içine sokunca adamı. Eski beğenim kalmamıştı ona karşı. Daryl'i asıl adamım yapmıştım.
O derece.. Adam ana karakterin karizmasını bitirdi benim için. Gereksiz onla bunla ilişki kurdurtarak, gereksiz vıcık vıcık aşk sahneleri ile.
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#13
Her sezon Silmarillion'dan farklı farklı hikayeler işleseler harika olabilir. Aragorn'un Strider olarak yaşadıklarını da görmek isterdim açıkçası. Cheesy
#14
Bunları düzgün yansıtabilirler umarım.
#15
Diziye geçen karakterler kitabı okurken hayal ettiğim gibi olmadığında veyahut kitap dışı bir senaryo işlendiğinde çıldırıyorum. İzlemeyeceğim Undecided